Peter Hoogvliet is 100 dagen bij Lek en Waard Wonen

Peter Hoogvliet draait nu 100 dagen mee als interim directeur-bestuurder tussen molens, mensen en maatschappelijke opgaven.
Peter, je rijdt al sinds 1 mei elke dag vanuit Den Haag naar Nieuw-Lekkerland. Het is tijd om je te vragen hoe de eerste 100 dagen bij Lek en Waard Wonen gegaan zijn.
Ik kan me voorstellen dat je nog nooit in Nieuw-Lekkerland en omgeving bent geweest. Wat vind je van deze werkomgeving?
Elke keer als ik vanaf de A15 de afslag naar Nieuw-Lekkerland neem, geniet ik van het landschap dat voor me ligt. Het is een gebied waar natuur en mensen goed samen lijken te gaan. Op het eerste gezicht lijkt het alsof het landschap altijd zo is geweest. Maar als je beter kijkt, zie je dat boeren allerlei nieuwe invullingen geven aan hun werk. Langs de Lek, en ook op andere plekken, is veel bedrijvigheid te zien. Mijn eerste indruk is dat ik terecht ben gekomen in een actieve en ondernemende gemeente.
Wat valt je op?
Ik zie dat er in veel dorpen een sterke band is tussen mensen. Ze helpen elkaar, bij kleine en soms ook grote dingen die iedereen wel eens meemaakt. Sommige mensen die ik spreek, zeggen dat het vroeger beter was. Maar ik zie juist dat er nu veel gebeurt. Er is meer leven en energie dan mensen soms denken.
Je werkt al 40 jaar in de volkshuisvesting. Wat maakt dat je hier al zolang plezier in hebt?
Ik weet dat een woningcorporatie echt iets voor mensen kan betekenen. Ze bouwen en beheren betaalbare huurwoningen. Maar: ze leveren ook een bijdrage aan leefbare wijken. Ze verduurzamen de woning zodat de huurder minder energie hoeft te gebruiken. Het is goed om aandacht te geven aan mensen met een laag inkomen of die moeite hebben om voor zichzelf te zorgen. Dat zorgt voor een fijne samenleving voor iedereen.

Volgend jaar bestaat Lek en Waard Wonen 80 jaar. Wat draag jij in een jaar bij?
Met stip bovenaan: aandacht voor de bouw van woningen. Projectontwikkelaars richten zich op de bouw van koopwoningen, en wij als woningcorporatie op de bouw van huurwoningen. Er zijn heel veel inwoners van gemeente Molenlanden die al heel lang op een betaalbare huurwoning wachten. Ik zie dat er in de gemeente veel druk is op de beschikbare ruimte. Er is behoefte aan plekken voor bedrijven, woningen en groen. Ik denk dat het mogelijk is om hierin een goede balans te vinden. Ik ga daarom graag in gesprek met de politiek om hierover afspraken te maken.

Je tweede prioriteit is dienstverlening. Wat bedoel je hiermee?
Als kleinere corporatie, wat Lek en Waard wonen is, sta je dicht bij de huurders. Je bent goed bereikbaar en betrouwbaar in het nakomen van je afspraken. Op dit gebied kunnen we best nog wat stappen zetten.
Ik wil dat ook graag terugzien in hoe we in de woonkernen werken. In gemeente Molenlanden is er het nodige te doen. Het lijkt mij erg leuk om regelmatig de wijk in te gaan om zo nog beter in kaart te brengen wat er echt speelt.
Je draagt volgend jaar het stokje over. Hoe wil je afscheid nemen?
Ik sta bekend als iemand die gedreven is door zijn werk. Ik weet hoe mooi het kan zijn om iets bij te dragen aan de maatschappij.
Weet je wat fantastisch zou zijn? Als ik bij mijn afscheid over een jaar de eerste resultaten kan zien van de dingen waar we nu mee bezig zijn.

Was deze
informatie nuttig
voor u?